Ero sivun ”Vertaisarvioinnit” versioiden välillä
| Rivi 63: | Rivi 63: | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| + | |||
=== Eliittisoturit === | === Eliittisoturit === | ||
| Rivi 134: | Rivi 135: | ||
|- | |- | ||
|BlueSkie | |BlueSkie | ||
| − | |Mannun Vartijain kaarti | + | |[[Kuva:Mannunvartijat_thumb_mini.jpg]] Mannun Vartijain kaarti |
|Miekka+kilpi/glaive | |Miekka+kilpi/glaive | ||
|- | |- | ||
|C22 | |C22 | ||
| − | |[[Kuva:Maahinkainen_thumb_mini.jpg]] Maahinkainen/Rämä | + | |[[Kuva:Maahinkainen_thumb_mini.jpg]] Maahinkainen/[[Kuva:Ryhmä_Rämä_thumb_mini.jpg]] Ryhmä Rämä |
|? | |? | ||
|- | |- | ||
| Rivi 154: | Rivi 155: | ||
|- | |- | ||
|Kalle Helenius | |Kalle Helenius | ||
| − | |Galenin Veljeskunta | + | |[[Kuva:Galenit_thumb_mini.jpg]] Galenin Veljeskunta |
|? | |? | ||
|- | |- | ||
| Rivi 162: | Rivi 163: | ||
|- | |- | ||
|Ketku | |Ketku | ||
| − | |Wanainmaa | + | |[[Kuva:Wanainmaa_thumb_mini.jpg]] Wanainmaa |
|Miekka+kilpi | |Miekka+kilpi | ||
|- | |- | ||
|Mahti | |Mahti | ||
| − | |Kuolan Kaarti | + | |[[Kuva:Kuolan_Kaarti_thumb_mini.jpg]] Kuolan Kaarti |
|Kahdenkädenmiekka | |Kahdenkädenmiekka | ||
|- | |- | ||
|N. Hirvelä | |N. Hirvelä | ||
| − | |Galenin Veljeskunta | + | |[[Kuva:Galenit_thumb_mini.jpg]] Galenin Veljeskunta |
|Hilpari | |Hilpari | ||
|- | |- | ||
|Orbitti | |Orbitti | ||
| − | |Special Orc Service | + | |[[Kuva:SOS_thumb_mini.jpg]] Special Orc Service |
|? | |? | ||
|- | |- | ||
|Puranen | |Puranen | ||
| − | |Galenin Veljeskunta | + | |[[Kuva:Galenit_thumb_mini.jpg]] Galenin Veljeskunta |
|Miekka+kilpi | |Miekka+kilpi | ||
|- | |- | ||
|s_kettu | |s_kettu | ||
| − | |Mannun Vartijain kaarti | + | |[[Kuva:Mannunvartijat_thumb_mini.jpg]] Mannun Vartijain kaarti |
|Keihäs | |Keihäs | ||
|- | |- | ||
|Saad | |Saad | ||
| − | |Elämyspelaajat | + | |[[Kuva:Elamyspelaajat_thumb_mini.jpg]] Elämyspelaajat |
|? | |? | ||
|- | |- | ||
| Rivi 219: | Rivi 220: | ||
|- | |- | ||
|Aldaris | |Aldaris | ||
| − | |Special Orc Service | + | |[[Kuva:SOS_thumb_mini.jpg]] Special Orc Service |
|? | |? | ||
|- | |- | ||
|Anselmi | |Anselmi | ||
| − | |Tuusan Nuuska | + | |[[Kuva:Tuska_thumb_mini.jpg]] Tuusan Nuuska |
|Kaksi miekkaa | |Kaksi miekkaa | ||
|- | |- | ||
| Rivi 255: | Rivi 256: | ||
|- | |- | ||
|pksanttu | |pksanttu | ||
| − | |Veljekset/Galenin Veljeskunta | + | |[[Kuva:Noin_seitsemän_veljestä_thumb_mini.jpg]] Veljekset/[[Kuva:Galenit_thumb_mini.jpg]] Galenin Veljeskunta |
|Miekka+kilpi | |Miekka+kilpi | ||
|- | |- | ||
Versio 9. maaliskuuta 2008 kello 13.10
Sisällysluettelo
Käyttö- ja lukuohje
- Jokainen voi vapaasti sijoittaa itsensä (ja periaatteessa kenet tahansa!) sopivaksi katsomalleen tasolle; yleinen mielipide ja keskustelu ratkaisevat epäselvyydet
- Aakkosjärjestys kunkin tason sisällä
- Tärkeimpänä kriteerinä sijoittumislle monipuolinen yksilötaito eri aseistuksilla ja panssaroinneilla; rajatapauksissa voidaan arvioida pelisilmää jne. (vielä) vaikeammin mitattavia ominaisuuksia
- Vaikka listoja on vain yksi, käsitellään miehiä ja naisia (jotka kirjoitettu italicilla) "omissa sarjoissaan" Legenda -luokasta alaspäin
- Nyrkkisääntönä: jos tulee suht. tasaista matsia jonkun kanssa, olette luultavimmin samalla tasolla
- Jos et tunne (juuri) ketään tai arvioiminen tuntuu muutoin vaikealta, sijoita mieluummin liian matalalle kuin liian korkealle
Ranking
Legendat
| Taistelija | Ryhmä | Weapon of choice |
|---|---|---|
| JonTzu | Varsiase? | |
| Zaibe | Miekka+Kilpi | |
| Erik Paalanen | ? |
Sotalordit
| Taistelija | Ryhmä | Weapon of choice |
|---|---|---|
| Atte Pasanen | 2 miekkaa | |
| Ferin | ? | |
| Nopsku | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | ? |
| Peltokorppi | Miekka+kilpi | |
| saloneju | Miekka+kilpi/hilpari | |
| ZamboNet | Miekka+kilpi/hilpari |
Eliittisoturit
| Taistelija | Ryhmä | Weapon of choice |
|---|---|---|
| Juhana | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | ? |
| Kops-Max | ? | |
| Misumasu | Kilpi+miekka?/Hilpari? | |
| Quarian | ? | |
| Skylark | Albergan Assasiinit/Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | ? |
| tifa- | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | ? |
Veteraanit
| Taistelija | Ryhmä | Weapon of choice |
|---|---|---|
| Aarimoto | Albergan Assasiinit/Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | ? |
| Archibald | ? | |
| Automaattinen | Hilpari/keihäs? | |
| Azor | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | Kaksi miekkaa |
| Beatific | Albergan Assasiinit/Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | Varsta+kilpi |
| BenZen | ? | |
| Blite | Miekka+kilpi | |
| BlueSkie | Miekka+kilpi/glaive | |
| C22 | ? | |
| Flashman | Albergan Assasiinit | ? |
| JP666 | Miekka+kilpi? | |
| Kai | ? | |
| Kalle Helenius | ? | |
| Keisari_P | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | Varsta+kilpi |
| Ketku | Miekka+kilpi | |
| Mahti | Tiedosto:Kuolan Kaarti thumb mini.jpg Kuolan Kaarti | Kahdenkädenmiekka |
| N. Hirvelä | Hilpari | |
| Orbitti | ? | |
| Puranen | Miekka+kilpi | |
| s_kettu | Keihäs | |
| Saad | ? | |
| Seeprapeippo | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | ? |
| Susikukko | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | Miekka+kilpi? |
| tiarAnon | ? | |
| Triks | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | ? |
| Vesku | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | ? |
Asemiehet
| Taistelija | Ryhmä | Weapon of choice |
|---|---|---|
| Aldaris | ? | |
| Anselmi | Kaksi miekkaa | |
| Doomcrow | ? | |
| EyesClosed | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | ? |
| Gebu | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | ? |
| gobliini | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | ? |
| Haiden | Miekka+kilpi? | |
| Jesua Sukaton | Keihäs? | |
| Jullikka | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | ? |
| pksanttu | Tiedosto:Noin seitsemän veljestä thumb mini.jpg Veljekset/ |
Miekka+kilpi |
| SNiLD | Tiedosto:Ryhmä Rämä thumb mini.jpg Ryhmä Rämä | ? |
| Taavi | ? | |
| Topi | ? | ? |
Rivimiehet
| Taistelija | Ryhmä | Weapon of choice |
|---|
Aseenkantajat
-
Noviisit
-
Toistaiseksi sijoittamatta
(tänne lista lopuista kaikista foorumien käyttäjätunnuksista)
Falcata (Takavasara)