Ero sivun ”Tapahtumakalenteri” versioiden välillä
p (orivesi siirretty menneisiin) |
p |
||
| Rivi 61: | Rivi 61: | ||
|- | |- | ||
| 16.2.2008 | | 16.2.2008 | ||
| − | | [ | + | | [[Tracon]] |
| Tampere | | Tampere | ||
| − | | Pirkanmaan Bofferimestaruusturnaus ([http://forum.sotahuuto.fi/viewtopic.php?p=35829#35829 tulokset]), bofferipaja | + | | Pirkanmaan Bofferimestaruusturnaus [http://www.tracon.fi kotisivu]. ([http://forum.sotahuuto.fi/viewtopic.php?p=35829#35829 tulokset]), bofferipaja |
|} | |} | ||
Versio 10. maaliskuuta 2008 kello 10.58
Vuosittaiset ja kertaluontoiset tapahtumat, jossa pääsee bofferoimaan. Säännölliset treenit ilmoitetaan täällä.
Tulevat tapahtumat
| Aika | Tapahtuma | Paikka | Yleiskuvaus |
|---|---|---|---|
| 17.5.2008 | PK-seudun ryhmätreenipäivä | PK-seutu | Ryhmätreenipäivä |
| 24.-25.5.2008 | Rähinäriäkäsy | Kuopio | Kuolan morttileiristä kasvanut oma pienimuotoinen bofferitaistelutapahtuma |
| 4.-6.7.2008 | Sotahuuto 2008 | Ruotsinpyhtää | Bofferoinnin päätapahtuma. virallinen kotisivu |
| 8.-10.8.2008 | Ropecon | Espoo | Roolipelaajien vuosittainen päätapahtuma, jossa myös bofferointiturnauksia. virallinen kotisivu |
| 12.-14.9.2008 | Nordic Equinox 2008 | Kassinurme, Viro | Virolainen skenaariopohjainen pehmomiekkailutapahtuma. virallinen kotisivu |
Tietoja kaivataan: Virolainen mättölarppi Jüriõõ
Suuret toistuvat tapahtumat
- Sotahuuto Suomen bofferoinnin päätapahtuma
- Ropecon
- Jüriõõ ülestõus Virolainen yöllä pelattava mättölarppi
- Nordic Equinox Viron taistelutapahtuma
- La Bataille de Bicolline Kanadalainen massiivinen fantasiahenkinen taistelutapahtuma [1]
Menneet tapahtumat
| Aika | Tapahtuma | Paikka | Yleiskuvaus |
|---|---|---|---|
| 8.3.2008 | Oriveden talkoo- ja treenipäivä | Orivesi | Pienimuotoinen yhden päivän mittainen talkoo- ja treenitapahtuma Orivedellä |
| 16.2.2008 | Tracon | Tampere | Pirkanmaan Bofferimestaruusturnaus kotisivu. (tulokset), bofferipaja |