Ero sivun ”Tapahtumakalenteri” versioiden välillä
(→Tulevat tapahtumat) |
(→Tulevat tapahtumat) |
||
| Rivi 13: | Rivi 13: | ||
| [http://www.tracon.fi Tracon] | | [http://www.tracon.fi Tracon] | ||
| Tampere | | Tampere | ||
| − | | Pirkanmaan Bofferimestaruusturnaus, bofferipaja | + | | Pirkanmaan Bofferimestaruusturnaus ([http://forum.sotahuuto.fi/viewtopic.php?t=1186&start=50 tulokset]), bofferipaja |
|- | |- | ||
| 17.5.2008 | | 17.5.2008 | ||
Versio 17. helmikuuta 2008 kello 10.13
Tapahtumat, jossa pääsee bofferoimaan.
Tulevat tapahtumat
| Aika | Tapahtuma | Paikka | Yleiskuvaus |
|---|---|---|---|
| 16.2.2008 | Tracon | Tampere | Pirkanmaan Bofferimestaruusturnaus (tulokset), bofferipaja |
| 17.5.2008 | PK-seudun ryhmätreenipäivä | PK-seutu | Ryhmätreenipäivä |
| 24.-25.5.2008 | Rähinäriäkäsy | Kuopio | Kuolan morttileiristä kasvanut oma pienimuotoinen bofferitaistelutapahtuma |
| 4.-6.7.2008 | Sotahuuto | Ruotsinpyhtää | Bofferoinnin päätapahtuma |
| 8.-10.8.2008 | Ropecon | Espoo | Roolipelaajien vuosittainen päätapahtuma, jossa myös bofferointiturnauksia. |
Miten tehdään taulukko
- päivämäärä, tapahtuma, paikka, selitys, hyperlinkki
- Tommosen köykäsen taulukon sain aikaan, jutut millä ei ole omia kotisivuja vielä linkitin relevanttiin foorumikeskusteluun. -A
- mahdollisesti vielä taulukkoon "viivat" niin näyttää komeammalta.
- Viivattomana minusta parempi. -A
- Jokaisesta tapahtumasta voisi periaatteessa kirjoittaa wikiin oman sivunsa, jolloin saataisiin sekä sisäinen linkki tapahtumaan, että "virallinen" ulkoinen linkki tapahtuman kotisivuille. Riippuu tietysti että syntyykö näitä kirjoituksia riittävästi. Aika näyttää.
- Sisäiset linkit tietysti parempia, sieltä tapahtuman wikisivuilta sitten virallisille kotisivuille linkit.
Tietoja kaivataan: Virolaiset mättölarpit Jüriõõ ja Nordic Equinox (ovatko tulossa?)
Menneet tapahtumat
Kuinka kauan pidetään listalla...
Mielestäni voi pitää vaikka kuinka kauan, syntyy historiaa. -Beatific